Dotazník k dálkové výuce pro rodiče

0

Vážení rodiče,

blíží se letní prázdniny a s tím zároveň také ukončení dálkové výuky. Období uzavření škol vystavilo školy i rodiny náročné zkoušce, na níž nikdo ze zúčastněných nebyl dopředu připraven. Učitelé museli prakticky ze dne na den přeorganizovat metody výuky a začít pracovat s nástroji, které do té doby buď nepoužívali vůbec nebo jen v omezené míře. Děti si musely zvyknout na jiný způsob práce, naučit se organizovat svůj čas a prokázat více samostatnosti. Těžké časy nastaly zejména rodičům, kteří kromě svých každodenních starostí přebírali roli učitele a někdy i drába. Všichni jsme se za běhu snažili systém vyladit tak, aby byl co možná nejsnesitelnější.

Všechno špatné je však k něčemu dobré. Děti se staly více samostatnými, většina učitelů si osvojila spoustu nových dovedností v oblasti on line výuky, rodiče si zas lehce osvěžili učivo základní školy a ujistili se, jak mají šikovné a samostatnější děti. Řada z rodičů zažila, jaké to je učit děti 

Přesto si nikdo z nás nepřeje, aby se tato situace znovu opakovala. Protože to však nelze vyloučit, zajímá nás, jak hodnotíte dálkovou výuku na naší škole. Chceme být lépe připraveni a navíc bychom některé prvky on line výuky mohli využívat více i za běžných podmínek. Chtěli bychom vás proto požádat o vyplnění krátkého anonymního dotazníku, který vám zabere maximálně pár minut.

Závěrem mi dovolte, abych vám rodičům poděkoval za trpělivost a nasazení, s jakým jste k dálkové výuce přistupovali. Vážíme si toho a máte náš obdiv.

Vyplňte nám krátký dotazník

Kliknutím na odkaz budete nasměrováni přímo do dotazníku ve službě Google Forms (přihlášení není nutné). Vyplnění dotazníku zabere jen malou chvilku. Děkujeme!

24.6.2020 – Vážení rodiče, dotazník již byl pro další odpovědi uzavřen. Děkujeme všem.