474 316 430 skola@2zskadan.cz

Změny v zabezpečení budovy školy

ZŠ Rudolfa Koblice

Vážení rodiče,

vzhledem k nedávnému incidentu na střední škole ve Žďáru nad Sázavou, při kterém duševně nemocná žena ubodala studenta, vyzvalo ministerstvo školství všechny školy k posílení ochrany žáků a studentů (viz dopis ministra v příloze). Součástí byla i kontrola České školní inspekce v závěru října. Ještě před tím se ale sešli ředitelé kadaňských základních škol ke schůzce, ze které vyplynula jednotná strategie zabezpečení školních budov.

Chtěl bych Vás tedy informovat, že od 1.12.2014 bude omezen vstup všech nepovolaných osob do školy. Žádám Vás tedy, abyste nedoprovázeli své děti do budovy, nevstupovali krčkem do družiny ani jídelny. Pro konzultaci s pedagogy si s nimi dopředu domluvte schůzku. Všechny osoby dožadující se vstupu do budovy zapíší své jméno a příjmení do knihy návštěv a budou službou doprovozeny na místo jednání.

Mrzí nás, že stavíme zákonným zástupcům žáků do cesty takové bariéry, nicméně věříme, že chápete, proč v zájmu zvýšení bezpečí Vašich dětí tyto kroky činíme. Děkujeme za pochopení a věříme, že nám svou ukázněností dodržování těchto pravidel usnadníte.

Dopis