Záložka do knihy spojuje školy

0

Naše škola se v letošním roce zapojila do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy: List za listem baví mě číst.

Tento projekt vznikl ve spolupráci Slovenské pedagogické knižnice v Bratislavě a Knihovnou Jiřího Mahena v Brně.

Cílem bylo navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami, poznávání jazyka, literatury, historie, kultury či života žáků z jiné země a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih.

Na projektu spolupracovali děti ze školního klubu paní učitelky Mgr. Dany Genserové a žáci 2. stupně, kteří v hodinách literární výchovy vyráběli záložky do knihy. Ty pak spolu s dopisy, fotografiemi, propagačními materiály o škole a informačními materiály o městě Kadani zaslali do náhodně vybrané partnerské školy ze Slovenska. Moc nás potěšilo, že našim dětem nechybí kreativita, a odesílali tak záložky nejen velmi dobře výtvarně zpracované, ale také plné moudrých citátů z knih, výroků slavných spisovatelů i nádherných ilustrací literárních hrdinů.

Výměnou pak obdrželi záložky od dětí z partnerské školy obce Skalité – Kudlov.

Celkově se takto podařilo vytvořit 582 partnerských dvojic, které se vzájemně obohatily o nové zážitky, poznání a ukázaly si, že knihy mají v jejich životě své stálé místo a že „list za listem baví nás číst.“

Mgr. Michaela Krouparová