Run and Help 2018 výsledek

ZŠ Rudolfa Koblice

„Když jsme se před třemi lety rozhodli, že se do akce pustíme, zdaleka jsme nevěřili tomu, co pro nás bude nakonec znamenat. Každý rok se k nám připojuje více a více účastníků,…“, takhle začínal náš loňský příspěvek týkající se běhu Run and Help a klidně by mohl být i úvodem toho dnešního. Nepřestává nás udivovat, jak se dokáže šířit energie dobré věci, kolik lidí dokáže spojit a jak mocně umí dobro působit. Neumíme spočítat, kolik účastníků dnes přišlo podpořit malou Elenku a ještě udělat něco pro své zdraví. Školní hřiště se při nástupu zaplnilo do posledního místa, letos poprvé také natěšenými cyklisty. Udělalo nám obrovskou radost, že mezi našimi žáky bylo také mnoho dětí a pedagogů z 3. ZŠ, 5.ZŠ a ZŠ a MŠ při nemocnici, kteří na sebe navíc poutali pozornost díky přinesenému vlastnoručně vyrobenému transparentu. Na poslední chvíli se také hřiště rozsvítilo žlutými tričky drobotě ze sousední MŠ Čtyřlístek. Velmi si vážíme toho, že z kláštereckého gymnázia dorazila paní profesorka a osobně předala Elence finanční dar ve výši 2 615 Kč, který vybrali na své škole. Skvělí byli rodiče, ať už svou podporou nebo tím, že se chůze, běhu či jízdy na kole sami zúčastnili. 

A jak to vlastně dopadlo? Všichni se vrátili zdraví do svých škol a domovů, našlo se pár ztracených klíčů a díky zadýchaným nadšencům s červenými tvářemi se povedlo vybrat 37 115 Kč, které poputují přes nadaci Konto Bariéry rodině Elenky z Kadaně. Díky naší učitelce Daně Genserové, která se organizování Run and Help věnuje, jsme za čtyři roky vyběhali 135 115 Kč. Suma je to už tedy značná, přesto je tu ještě něco většího. Poselství, které akce vysílá do otevřených lidských srdcí, má hodnotu nevyčíslitelnou.

Děkujeme všem, kteří se charitativního běhu zúčastnili, dětem, rodičům, pedagogům, panu Vlasákovi z Kadaňských novin, panu Heindlovi z televize Fokus, panu místostarostovi za startování, panu Kozelkovi za krásné fotografie, přírodě či Bohu za pěkné počasí i strážníkům a asistentkám městské policie za zajištění bezpečnosti během akce.

Fotografie v lepším rozlišení můžete stáhnout na https://www.zonerama.com/fotokozelek/Album/4334002