Projekt „Společně v Evropě – Bádensko-Württembersko a Česko“

ZŠ Rudolfa Koblice

Naší žáci, studující němčinu jako druhý cizí jazyk, se v lednu přihlásili do soutěže s názvem „Němci a jejich východní sousedé“, která se letos uskuteční pod heslem „Společně v Evropě – Bádensko-Württembersko a Česko“. Šlo o tři projekty, kterých se účastnily 3 ročníky.

První projekt „Hledat a najít“ proběhl online účastí u žáků 8. tříd. Žáci pro výběr správné  odpovědi mohli používat webové stránky. Pro představu je tady na ukázku jedna z otázek:

Hledáme nejvyšší horu Bádenska‑Württemberska. S výškou 1 493 metrů je to nejvyšší vrchol této spolkové země a zároveň nejvyšší vrchol všech německých středohoří.
Jak se tato hora jmenuje?

  1. Feldberg
  2. Lemberg
  3. Belchen
  4. Katzenbuckel

Druhého projektu „Psát a tvořit“ – Menu z typických švábských specialit se zhostili žáci 7. tříd. Žáci museli nejdříve vyhledat švábské speciality, poté z nich sestavit a vytvořit menu doplněné obrázky a nakonec uvařit nějaké speciality a popsat, jak je připravili.

S třetím projektem z kategorie „Psát a tvořit“ – Pamětihodnosti Bádenska- Württemberska se poprali žáci 9. tříd. Jejich úkol byl představit svým spolužákům nejzajímavější a nejdůležitější města a pamětihodnosti Bádenska-Württemberska a doplnit jejich prezentaci obrázky.

Žáci budou o výhře informováni do poloviny května. Všichni doufají, že budou úspěšní, protože hlavní cenou je týdenní studijní cesta do Bádenska-Württemberska a další výherci získavají poukázky na nákup knih a další hodnotné ceny. Výherci hlavní ceny budou pozváni na předání cen do Stuttgartu.

Samozřejmě všem držíme palce.