Nahráli jsme první sborové písně

0
ZŠ Rudolfa Koblice

V letošním školním roce jsme se rozhodli postavit se nové výzvě. Rozhodli jsme se začít postupně nahrávat naše nejčastěji zpívané a oblíbené písničky.

Výběr písní, se kterými bychom začali, nebyl těžký. Mnohem těžší bylo vybrat vhodný termín, který by se hodil většině, místo, které by nejvíce vyhovovalo samotnému nahrávání, a především co nejlepší příprava sboru. Měli jsme možnost zažít nový způsob práce. Při náběru jsme se střídali po několika skupinách a každý zpěvák měl před sebou vlastní mikrofon. Se sluchátky na uších jsme sice mohli vypadat jako mimozemšťané, za to jsme perfektně slyšeli nahrané vodící stopy. Zjistili jsme, že při zpívání na mikrofon je sebemenší chybička hned znát. Byl to boj. A po několikahodinovém soustředění jsme odpadli všichni. A to jsme nepřipravovali a nesklízeli veškerou potřebnou aparaturu a techniku!

Čistění jednotlivých zvukových stop, dodatečné nahrávání nástrojů a efektů… další hodiny a dny práce. A výsledný zvuk? Velký dík patří Lukáši Hiekovi, který vše korigoval, technicky zařizoval a který se s nahrávkami vysloveně mazlil od rána do noci. Cítili jsme se doslova jako v bavlnce.

Děkujeme všem, kteří nás v průběhu celého školního roku podporují, a také všem, co nám při nahrávání jakkoli pomáhali. I díky Vám můžeme dělat to, co nás baví a co je vidět/slyšet.

Nasaďte si sluchátka na uši či si zapněte přehrávač s dobrými reproduktory. Nechte se naladit na příjemnou notu a poslechněte si naše nahrávky v plné kvalitě.

Váš sbor ZŠ Rudolfa Koblice

Kde nás najdete? A kde si nás „stáhnete“?

SoundCloud: https://soundcloud.com/sborzsrudolfakoblice/

Facebook: https://www.facebook.com/SborZSRudolfaKoblice/

YouTube: www.youtube.com/channel/UCFtXeHASnAsy5DJH0jCKVcw