Na kole dětem

ZŠ Rudolfa Koblice

Pátek třináctého nemusí být nutně hororovým dnem. Ten květnový nás navštívil mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák. V tělocvičně představil svůj projekt Na kole dětem a samozřejmě předvedl jízdu na svém populárním kole. Rádi bychom Vás tímto příspěvkem pozvali do jeho pelotonu. Více informací se dozvíte níže.

Projekt Na kole dětem je sportovně charitativním projektem, který si klade za cíl pomáhat dětem, které prodělali léčbu rakoviny. Zároveň má za cíl přivádět děti i dospělé ke sportu, v našem případě k cyklistice, a vykouzlit úsměv na dětských tvářích.

Tváří, zakladatelem a duší celého projektu je Josef Zimovčák, 10 ti násobný mistr světa v jízdě na vysokém kole.

V roce 2016 bude probíhat již 7.ročník této akce, kdy projedeme celou republiku z Bruntálu do Klášterce nad Ohří, a to ve dnech 1.-11.června.2016.

Projekt probíhá tak, že v průběhu těchto 11 červnových dní projíždí peloton cyklistů Českou republikou od města k městu a shromažďuje od dárců peníze na rekondiční pobyty dětí, které prodělali léčbu rakoviny. Tyto pobyty jim pomáhají s návratem do běžného života.

Trasa pelotonu je přesně stanovena včetně přibližného časového rozvrhu. Každý den ráno peloton vyráží ze startovního města, zastaví cestou v partnerských zastávkových městech a večer skončí etapu v cílovém městě.

K pelotonu se může přidat úplně každý, a to na celou trasu nebo jen na několik kilometrů nebo metrů. Startovné je naprosto dobrovolné a o bezpečnost se po celou dobu jízdy starají příslušníci policie ČR.

V průběhu etapy dne 11.6.2016 bude peloton projíždět i Vaším městem / obcí. Proto Vás i Vaše děti zveme mezi účastníky pelotonu, případně jako fanoušky ke trase.

Vše probíhá tak, že před pelotonem jede vozidlo policie a pořadatelů, pak v čele pelotonu jede Josef Zimovčák na vysokém kole a za ním celý peloton cyklistů. Na konci pelotonu jedou vozidla pořadatelů a vozidlo policie.

Pokud se připojují děti, tak většinou čekají někde před městem (místo je dobré nahlásit předem koordinátorce projektu paní Trubirohové tel 773 750 497, email trubirohova@nakoledetem.cz), a když se peloton přiblíží, Josef Zimovčák zpomalí, ostatní cyklisté za ním vytvoří mezeru, do které se přidají děti jedoucí na kolech. Ti pak absolvují cestu v délce, kterou si zvolí po dohodě se svými učiteli. Pokud se jedná o zastávkové město, tak většinou děti dojedou na náměstí, kde se zastavuje a po přestávce vyprovodí ještě peloton za město nebo do dalšího města či obce, kde se většinou odpojí. Během přestávky probíhá přestávkový program, kde se mohou děti nebo učitelé svézt i na vysokém kole. Jak takový program vypadá, lze vidět zde http://youtu.be/hQRelnRUgM8 .

Ti co nemají možnost se přidat na kole, tak mohou přijít fandit na trasu nebo na náměstí.

Sestřih z loňského ročníku Cyklotour naleznete na https://youtu.be/jIZEtNinvT8

Trasu cyklotour i další informace najdete na stránkách www.nakoledetem.cz , které jsou průběžně aktualizovány a kde bude v době konání cyklotour k dispozici i mapa se znázorněním aktuálního pohybu pelotonu po trase.

Dále Vám nabízíme uspořádání besedy s Josefem Zimovčákem přímo ve Vaší škole.

Ukázku takovéto přenášky si můžete prohlédnou na: http://youtu.be/0-R1BbgOd1Y?list=PLfdOzbAymRmsomFj2fLWSDDDWVJtfO56Y

Všechny kontakty naleznete na stránkách  www.nakoledetem.cz/kontakty

Velmi rádi Vás uvidíme v pelotonu nebo jako fanoušky u trati.