Informace z VZP

ZŠ Rudolfa Koblice

V roce 2019 nebude Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR přispívat na tuzemské ozdravné pobyty. Příspěvek nebude poskytován formou smluv mezi školou a VZP ani žádným jiným způsobem.

 Věříme, že naši klienti, děti i dospělí, využijí jiné příspěvky z naší široké nabídky, kterou pro ně pro rok 2019 připravujeme. Více se dozvíte v lednu na https://www.vzp.cz/pojistenci/vyhody-a-prispevky.

 Speciálně pro děti z mateřských a základních škol připomínáme, že bude stále platná nabídka pro pohybové aktivity:

  • až 500 Kč na pravidelnou pohybovou aktivitu organizovanou školským zařízením nebo AŠSK (od 2 let)
  • a dalších až 500 Kč na jakoukoliv pravidelnou pohybovou a zároveň sportovní aktivitu organizovanou mimo školu v kroužcích, spolcích, klubech apod. (od 1 roku)
  • zmiňuji i aktivitu, která se netýká školních dětí, ale je určitě zajímavá, nově bude VZP přispívat na plavání a vaničkování organizované v kroužcích pro kojence ve věku 0-1 rok, také ve výši 500 Kč.

 Dětem dále budeme přispívat na pomůcky při onemocnění diabetem mellitus či na vyšetření kožních znamének, v platnosti zůstávají i zahraniční ozdravné pobyty Mořský koník.

I nadále budeme přispívat až 6 000 Kč ročně do věku 26 let (status nezaopatřenosti) na bezlepkové potraviny při diagnóze celiakie.

Rozšířena bude nabídka na očkování. Kromě již pravidelných příspěvků na klíšťovou encefalitidu, chřipku, hepatitidu A, meningokokové nákazy, HPV pro děti ve věku 14-18 let a očkování do zahraničí, přibude nově i očkování na rotavirové nákazy u dětí do 1 roku.

 Zvýšený příspěvek až 1 500 Kč se bude týkat těhotných maminek až do 12 měsíců po porodu a až 2 000 Kč pro bezpříspěvkové dárce krve.