Informace k zahájení výuky I. stupně od 25.5.

0

Vážení rodiče,

jak jistě víte, od 25.5. bude umožněna osobní přítomnost žáků I. stupně ve škole. Řadou rodičů ale i učitelů tolik očekávané rozhodnutí Vlády nám však svými podmínkami situaci nijak neulehčilo. Naopak.

Již teď je nám jasné, že i při zodpovědném přístupu jsou některá povinná hygienická opatření nesplnitelná nebo přinejmenším úsměvná. Chápeme záměr politiků ulevit přetíženým rodinám, ale mysleli přitom také na děti?

  • V posledních týdnech školního roku je pobyt v přehřátých třídách nesnesitelný i za běžných podmínek. Jak budou děti snášet několikahodinový pobyt ve škole zejména v odpoledních blocích neustále v rouškách? Děti budou často ve skupinách složených z různých tříd.
  • Jak se budou děti permanentně napomínané, aby dodržovaly rozestupy nejméně 1,5 m, cítit?
  • Jak budou děti snášet dezinfekční chemikálie, jichž musely školy nakoupit hektolitry, nanášené na své ruce několikrát denně a vdechované po celou dobu pobytu ve škole?

A tak bychom mohli pokračovat. Samostatnou kapitolou je školní stravování, které za předpokladu plnohodnotného oběda nelze v nízkých počtech strávníků ufinancovat. Aby se však s respektováním nařízení Vlády v našich podmínkách všichni najedli, musela by první skupina jít na oběd již kolem 10. hod, aby poslední skupina skončila okolo 13.30.

Učitelé se na výuku těšili, děti jim chybí. Někteří však spadají do rizikové skupiny a za daných podmínek se nebudou moci prezenční výuky účastnit. Pro všechny děti včetně prvostupňových bude nadále pokračovat v nezměněné podobě vzdálená výuka.

Vážení rodiče, i přes všechny těžkosti bude naše škola na přítomnost dětí od 25. května připravena. Zvažte však prosím, zda je účast Vašich dětí s ohledem na výše uvedené opravdu nutná. V příloze najdete všechny potřebné informace a formuláře, které pro přihlášení k prezenční výuce potřebujete.