Informace k náhradní výuce

0
ZŠ Rudolfa Koblice

Vážení rodiče,

aby vaše dítka příliš nestrádala uzavřením školy, chtěli  bychom Vás požádat o spolupráci při domácí výuce našich milých žáků.

Třídní učitelé na I. stupni vyzvou všechny rodiče k registraci do portálu etřída. Ten bude primárně sloužit ke komunikaci a zadávání úkolů.

Třídní učitelé a učitelé II. stupně budou využívat systému Bakaláři Komens, který používáte na našich stránkách (nebo jako aplikaci v mobilech) pro kontrolu klasifikace. V případě, že jste přišli o přihlašovací údaje, kontaktujte emailem vašeho třídního učitele: prijmeni@2zskadan.cz

Pokud si Vaše dítě potřebuje vyzvednout učebnice ze školy, může tak učinit tento týden 16.3. – 20.3. od 8:00 do 14:00.

Učitelé se budou snažit zadávat pouze látku k opakování v únosných porcích, zejména na I. stupni pak i zábavnou formou. Nechceme  příliš zatěžovat rodiče v této nelehké situaci. Řada učitelů bude užívat i další zdroje, o nichž vás bude informovat.

Další možnosti, jak můžete dítě zaměstnat

UčíTelka

Vysílání denně od 9.00 na ČT2 pro žáky I. stupně.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/

Odpoledka

Vysílání denně od 12.00 na ČT2 pro žáky II. stupně.
https://www.ceskatelevize.cz/tv-program/hledani/?filtr%5bnadtitul%5d=Odpoledka

Online výukové materiály

Nová škola

https://www.nns.cz/blog/

MIUč+

Žáci mohou zdarma využívat přístup ke všem interaktivním učebnicím MIUč +, stačí, když se zaregistrují jako studenti na www.ucebnice-online.cz.

Kteroukoli MIUč + pak mohou zdarma používat 30 dní, pokud by uzavření škol trvalo déle, licence zdarma se prodlouží do 30. 6. 2020.

Videa pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku

www.matyskova-matematika.cz obsahující výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic – žáci tak mohou pracovat podle něj.

Fraushttps://www.skolasnadhledem.cz/profil/prehled

Taktik – žáci se zaregistrují kliknutím na odkaz níže a mohou používat až 56 titulů interaktivních publikací zdarma
https://interaktivita.etaktik.cz/novy-student/6038/8c531e15a1e326082efb98f589d0d94b

Didakta

Přihlašovací údaje:
Uživatelské jméno: crna1270@didakta.cz
Heslo: JAH8

  • aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10
  • ke spouštění našich výukových materiálů důrazně doporučujeme využít naši vlastní aplikaci DidaktaCZ projektor, spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash. Aplikaci DidaktaCZ projektor je možné stahovat z tohoto linku http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip.
  • upozorňujeme, že pro uživatele z řad žáků v domácnosti vzhledem k množství škol zapojených v projektu DidaktaCZ (téměř 2000) neposkytuje Didakta z kapacitních důvodů živou technickou podporu na telefonních linkách společnosti, veškeré případné technické informace jsou uvedeny na webu v sekci Podpora
  • prosíme rodiče, aby prozatím nesdíleli přihlašovací údaje se svými známými, protože by mohlo dojít ke geometrickému růstu zatížení serverů a služba by se mohla silně zpomalit, případně zůstat po nějaké časové období i nedostupná (během dnešního dne budeme pracovat na posílení kapacity serverů, může docházet ke krátkodobým výpadkům).

Bakaláři – informace o aktualizaci

Vydali jsme aktualizaci jak pro operační systém iOS, tak i nově pro Android. Obohatili jsme ji o systém notifikací, díky tomu budete informováni o každé nové známce nebo přijaté zprávě systému Komens. Učitelé si rovněž mohou dopřát pohodlný zápis do třídní knihy pomocí svého mobilního telefonu.

Aplikace na mobilních zařízeních

U operačního systému iOS stačí provést aktualizaci aplikace Bakaláři OnLine.

Ta by měla být minimálně ve verzi 2.0.0. Ověřit si to můžete přímo v aplikaci, a to v menu Nastavení – O aplikaci.

U operačního systému Android je proces o maličko složitější. Je nutné opustit starou aplikaci Bakaláři – oficiální aplikace a nainstalovat si novou aplikaci Bakaláři OnLine. S převáděním účtů mezi aplikacemi si nemusíte dělat starosti. Přímo v aplikaci jsme pro vás připravili nástroj, který vám celou akci co nejvíce usnadní.

Děkujeme za spolupráci a věříme, že se nám společně podaří tuto situaci úspěšně zvládnout. Buďte trpěliví, systémy jsou přetížené, ne vše funguje, jak by mělo. Možnosti a nabídku vzdělávání na dálku budeme stále vyhodnocovat a nevylučujeme, že časem přejdeme na jiné řešení. V případě jakýchkoli problémů kontaktujte ředitele školy