Škola
Moderní škola

Moderní škola

Myslíme dopředu

Učíme se

Interaktivní výuka

Sportujeme

Sportovní kroužky
Kamarádi

Kamarádíme se

Společné aktivity

Aktuality ze školy

Zobrazit více článků

Projekt “Loutkové divadlo” ve 3.A

Vše začalo v refektáři kláštera, kam jsme pozvali divadelní soubor Toy Machine. Mohli jsme vidět zajímavou práci s různými typy loutek v pohádce Ukradené Vánoce. Dětem se představení tak líbilo, že zatoužily po tom, zkusit si také loutkové divadlo zahrát. Jejich nápad se mi moc líbil a obstarala jsem loutky k dotvoření a vystřižení, scénáře a krabici. Děti už několik… Přečíst článek Projekt “Loutkové divadlo” ve 3.A
Přečíst článek

Medový den v II. oddělení družiny

V září jsme si za naše korunky adoptovali včeličku “Medovničku” z františkánského kláštera. V uplynulém týdnu se nám odměnila sladkou odměnou. Jakou, můžete vidět na našich fotkách.  Chtěli byste vědět víc o medu? Přečtěte si o něm na wikipedii Chcete se stát členem “včelí stráže” nebo chcete začít s včelařením? Podívejte se na stránky Včelaříků.
Přečíst článek

Setkání s rodiči budoucích prvňáčků

Vážení rodiče budoucích prvňáčků, srdečně Vás zveme na společnou debatu o všem, co by Vás mohlo zajímat v souvislosti s blížícím se zápisem do prvních tříd a vzděláváním na naší škole. Uskuteční se ve čtvrtek 10. března 2022 od 16:00 v naší školní jídelně. Nabízíme Vám setkání a společnou diskuzi s třídními učitelkami budoucích prvních tříd, učiteli angličtiny, vedením školy, družiny,… Přečíst článek Setkání s rodiči budoucích prvňáčků
Přečíst článek
Kalendář školního roku
20Led

3. pedagogická rada

12:00 am - 11:59 pmZŠ Rudolfa Koblice
21Led

Ředitelské volno

12:00 am - 11:59 pm
04Úno

Pololetní prázdniny

12:00 am - 11:59 pm
15Úno

Konzultační den

12:00 am - 11:59 pm
21Úno

Jarní prázdniny

12:00 am - 11:59 pm
12Dub

4. pedagogická rada

12:00 am - 11:59 pm
Historie a současnost

Krátce o škole

Areál naší školy byl slavnostně otevřen 11. ledna 1959 jako jedenáctiletá střední škola. V roce 1964/1965 byla rozdělena na ZDŠ a SVVŠ. Od školního roku 1978/1979 se základní škola osamostatnila  a natrvalo přibyla také školní družina. V osmdesátých a devadesátých  letech škola proslula rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů. Škola získala právní subjektivitu 1.ledna 1993. U příležitosti 50. výročí svého otevření, byl škole  ministerstvem školství udělen čestný název Základní škola Rudolfa Koblice, kterým se pyšní od 1. září 2009.

Základní škola Rudolfa Koblice, Pionýrů 1102, Kadaň je úplná škola s 9 postupnými ročníky, v nichž obvykle sedává kolem 400 žáků. Na obou stupních školy je zpravidla po dvou paralelních třídách. Do spádové oblasti školy patří převážně přilehlá zástavba, historické centrum města s nábřežím a pak nově vystavěná čtvrť Strážiště.  Asi pět minut chůze od školy jsou tři zastávky MHD.

Rychlé odkazy

Po kom se jmenuje naše škola?
Vzdělání, aneb jak to vidíme my
Výroční zprávy, formuláře, žádosti...
Čerstvá svačina Vašim dětem rovnou do školy