Výsledek charitativního běhu Run and Help

ZŠ Rudolfa Koblice

V pátek 24.5. se na naší škole konaly oslavy lidskosti – ukázka, že to není s naší společností ještě tak zlé. Již popáté se Kadaní prohnal charitativní běh Run and Help. Tentokrát hlavní organizátorka akce Dana Genserová odstartovala bezmála tisícovku účastníků, kteří se rozhodli vyběhat, vychodit a vyjezdit prostředky na rehabilitační pobyt pro Kubíka Racka. Bylo dojemné sledovat, jak Kubík s maminkou vyběhli jako první, aby ukázali, jak moc se snaží bojovat s nelehkým osudem. 

Rok od roku přibývá lidí, kterým není lhostejné, že někdo potřebuje pomoct. Letos se akce opět zúčastnila většina kadaňských základních a několik mateřských škol. Viděli jsme rodiče dětí i neznámé běžce, kteří nás přišli podpořit. Všem patří náš dík a doufáme, že se za rok sejdeme opět na startu.

No a sečteno podtrženo, vyběhali jsme neuvěřitelných 42 tisíc korun, které přes Konto bariéry poputují ke Kubíkovi. Jen těžko se dá uvěřit, že jsme takto za posledních pět let dokázali obyčejným pohybem předat více než 175 tisíc korun těm, kteří by dali vše za to, aby mohli sportovat s námi. Děkujeme.