Příměstské tábory

Příměstské tábory

Náš facebook

Základní škola Rudolfa Koblice na facebooku

Homework – Digitální jazyková laboratořMoodle

Moodle

Labora

Labora Czech

Projekt Nenech to být

Konec doby klecové na ZŠ Rudolfa Koblice

Vážení rodiče, milí žáci,

pro přípravu jídel v naší školní kuchyni se budou používat od nového školního roku pouze vejce od nosnic, které nežijí v klecích. Naše škola se tak připojuje k několika obchodním řetězcům, firmám i institucím a již od září bude odebírat vejce pouze od dodavatelů, kteří tento způsob chovu nevyužívají.

Jako škola, která se snaží být ohleduplná k přírodě, věříme, že máme možnost ovlivnit etický způsob výroby potravin i jejich kvalitu a těší nás, že jsme se tímto směrem vydali. Zároveň doufáme, že půjdeme příkladem i dalším školám a institucím.

Český systém školního stravování nám může závidět celý svět, rozhodně však stojí za to na něm nadále pracovat a snažit se ho posouvat dál.

Naše školní kuchyně připravuje kompletní menu podle všech norem a zásad ve školním stravování. Nadále se budeme co nejvíce vyhýbat průmyslově zpracovaným surovinám, pokrmy připravovat ze základních surovin, jako jsou zelenina a ovoce, brambory, luštěniny, rýže, těstoviny a další obiloviny, maso, ryby, neochucené mléčné výrobky, vejce, bylinky a koření.

Upřednostňujeme lokální a sezónní potraviny, i když to není vždy úplně jednoduché. Nepoužíváme instantní potraviny a minimalizujeme polotovary. K přípravě pokrmů nepoužíváme potraviny obsahující částečně ztužené tuky. Jídla dochucujeme čerstvými a sušenými bylinkami, nepoužíváme přípravky s glutamátem. Omezujeme konzumaci bílé pšeničné mouky, jako vhodné alternativy pro zahuštění používáme v rámci možností např. cizrnovou mouku, červenou čočku a jáhly. Malými krůčky k velkým věcem 🙂 Darina Bendová, vedoucí školní jídelny

-->

Důležité kontakty

Základní škola Rudolfa Koblice
Pionýrů 1102
432 01 Kadaň

tel. 474 316 430
skola@2zskadan.cz

...

Ředitelna

Mgr. Stanislav Hakl
tel. 474 316 433
reditel@2zskadan.cz

...

Družina

tel. 474 316 431
druzina@2zskadan.cz

...

Jídelna

Darina Bendová
tel. 474 316 432
jidelna@2zskadan.cz

Partnerství

Rodiče vítáni

Extra třída

Naše virtuální škola

Ocenění společnosti Scio

SMART Vzorová škola

Region

Nábřeží Maxipsa Fíka

Víceúčelová sportovní hala Kadaň

Löschnerovo náměstí

Revitalizace Smetanových sadů

Partnerská škola

Modrý koník

VZP - ozdravné pobyty